אודות הקרן

'דנה הראל, ללא כותרת, 2016, דיו על נייר, מראה הצבה מתוך תערוכת יחיד זוגית 'כתמים שחורים

"בשביל האמנות" היא קרן לתמיכה באמנות בפריפריה, שנוסדה מתוך רצון לצמצם ככל האפשר את הפערים שבין עולם האמנות שבמרכז לזה שבמרחב הפריפריאלי, ובמטרה לקדם את נוכחות האמנות החזותית בפריפריה, לתמוך בה ולעודד את יצירתה. 

 

פריפריה היא מונח המשמש לציון אזורים מרוחקים גיאוגרפית מהמטרופולינים, ובעיקר ממרכז הארץ. הפערים בהשקעה בין הפריפריה למרכז יוצרים ריחוק - שאינו רק גאוגרפי - בין המרחבים הללו, וחדשות לבקרים מתפרסמים נתונים המצביעים על הפערים שבין יישובי המרכז לפריפריה בכל תחומי החיים, בין היתר בפעילות האמנותית והתרבותית.

 

אנו רואים חשיבות עליונה בהגברת המודעות לקיומה של עשייה אמנותית בסביבה מורכבת, ואנו מאמינים בשילוב כוחות בין מרכז ופריפריה, מתוך הכרה שאמנות היא שפה הכרחית לכל חברה וכורח תרבותי לכל קהילה באשר היא. אנו מאמינים שאמנות יכולה לחבר ולגשר על הבדלים ומחסומים של שפה, תפיסה ואמונה, שעשייה אמנותית היא גורם בעל תפקיד מרכזי בהובלה של שינוי חברתי ושל שינוי סביבתי.

 

בשלב ראשון הקרן תתמוך בפרויקטים המיועדים לחללי תצוגה מוכרים בפריפריה. אנו גאים ושמחים להזמין יוצרים ויוצרות הפעילים במרחב זה - אמניות ואמנים, אוצרים ואוצרות, מוזיאונים, גלריות וחללי תצוגה שאינם למטרות רווח - להגיש מועמדות לתמיכה כספית בפרויקט אמנותי שיתקיים בפריפריה. רשאים להגיש מועמדות יוצרים ישראלים מכל רחבי הארץ, ובלבד שהפרויקט מיועד לתצוגה בחלל פריפריאלי עד סוף שנת 2021. לפרטים המלאים, אנא בקרו בעמוד הגשת מועמדות לתמיכה


 

הנהלת הקרן

שרון ברנדס

יושבת ראש

 ורד אילני

יושבת ראש

נירה יצחקי

חברת הנהלה

קלודין גלנט

חברת הנהלה

אלי ארלוק

חבר הנהלה